Metalleghe nastavlja trku sa Zvijezdom

Nogometaši Metalleghea pobijedili su Orašje s 3:1 u 25. kolu Prve lige FBiH i nastavili su trku sa Zvijezdom za plasman u Premijer ligu BiH. Domaći tim je u ovom meču zasluženo stigao do tri boda. Poveli su u 26. minuti golo Peze, dva puta su pogodili i okvir gola, ali se na odmor otišlo s minimalnih 1:0. Nastavak donosi sjajnu igru na obje strane. Domaći su u 51. minuti preko Karađuza s penala došli do 2:0, da bi zatim Dilberović u 61. minuti pogodio za 3:0. Dvije minute kasnije Tanturovski pogađa za 3:1, što je na kraju bio i konačan rezultato ovog meča. Prva liga FBiH, 25. kolo: Metalleghe – Orašje 3:1 (Pezo 26’, Karađuz 51'p, Dilberović 61’ / Tanturovski 63’) METALLEGHE: Fejzić, Brković, Pljevljak, Karađuz, Helvida, Dujaković, Dilberović, Goloman, Fejzić, Pezo, Popović. ORAŠJE: Kurbašić, Koprivica, Alihodžić, Mikić, Brkić, Đukić, Pejić, Mujkić, Marošević, Prgić, Tanturovski.