Vrijedna pobjeda Bosne u Ilijašu, Azot dočekujemo bez 5 standardnih igrača

Nogometaši Bosne su danas ostvarili vrijednu gostujuću pobjedu kod neugodne ekipe Ilijaša. Od prve minute je Bosna imala inicijativu, ali u prvom poluvremenu je prikazan slab nogomet sa svega par solidnih prilika Bosne. U drugom dijelu Visočani kreću odlučnije na gol domaćina koji je prilično nemoćan i u 62.minuti konačno pada toliko željeni gol, koji postiže Čomaga. Od tog momenta je Bosna imala puno više prostora i stvarala je više prilika, da bi desetak minuta prije kraja Ilijaš ostao sa igračem manje na terenu. Samo dvije minute poslije toga Alem Plakalo postiže i drugi gol za Bosnu. Tada je uslijedilo malo opuštanje gostiju, što domaći koriste pa iz penala dolaze do počasnog gola. Na kraju pobjeda Bosne 2:1 i ostanak na vrhu tabele, a u narednom kolu u Visoko stiže ekipa Azota.

Ono što se mora napomenuti, da je u današnjem susretu, glavni arbitar vrlo često i u par navrata i prestrogo posezao za kartonima, tako su nogometaši Bosne dobili 7 žutih kartona na današnjoj utakmici, od čega je četvorici naših igrača to treči žuti karton i suspenzija za naredno kolo. Obzirom da u narednom kolu dočekujemo neugodni Azot, trener Karahmet se našao na neki način u “neobranom grožđu”, jer kontra Azota nemože računati na pouzdanog Hodžić Meldina, Raščića, Muharemovića i Čivu, dok je zbog ozljede več duže vrijeme odsutan kapiten Ahmet Frljak a što je zaista veliki hendikep za našu ekipu.