Veladžić najmlađi debitant i strijelac, prvi golovi za Osmanovića i Herića, Vazda i Čataković debitovali

Fudbalski klub Sarajevo plasirao se u 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine. Nakon što su u prvoj utakmici ostvarili visoku pobjedu na gostujućem terenu rezultatom 4:1, izabranici Miodraga Ješića savaldali su Slaviju na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”, rezultatom 3:1. Golove na današnjoj utakmici, koji su ujedno bili i njihovi prvi u dresu prvog tima Fudblaskog kluba Sarajevo, postigli su Adnan Osmanović, Elvedin Herić i Demirel Veladžić.

Vrijedi istaći i to, da je Stručni štab našeg Kluba u sastav na današnjoj utakmici uvrstio čak jedanaest igrača, koji su mlađi od 21. godine, a veliki broj njih zabilježio je nastup, te imao priliku da debituje pred koševskom publikom.

Sadržajno prvo poluvrijeme otvorio je mladi Adnan Osmanović, koji je na asistenciju Hebibovića u 8. minuti utakmice pogodio prečku gola gostiju. Svega nekoliko minuta poslije gol debitanta, Hamze Čatakovića, poništen je zbog nedozovljene pozicije, a u 14. minuti, Kadušić je šutirao preko gola. Dobru priliku za naš Klub propustio je Adnan Kovačević, koji je sjajno šutirao glavom u 16. minuti, ali se istakao golman gostiju, Lučić, te je odbranio njegov udarac. Gosti su došli do vodstva u 21. minuti, kada je Vejnović sa distance pogodio gornji lijevi ugao gola Plakala. Nakon primljenog gola, Bordo klub je nastavio sa napadima. U 25. i 27. minuti, Ikande je imao dvije prilike, ali do promjene rezultata nije došlo. Deset minuta poslije, Osmanović je izašao sam na Lučića, koji brani njegov udarac, a u nastavku akcije, Čataković šutira, međutim, igrač gostiju sa gol linije izbacuje loptu. Potom je ponovo u prilici bio Ikande, čiji udarac sa vrha šesnaesterca brani Lučić.

Do zasluženog gola, naši fudbaleri stigli su u 42. minuti. Lijepu akciju našeg tima krunisao je preciznim udarcem i pogotkom mladi Adnan Osmanović, koji je tako upisao svoj prvi gol u dresu prvog tima Fudblaskog kluba Sarajevo.

_MG_6181

Fotografije sa utakmice pogledajte klikom na LINK.

Drugi dio utakmice otvoren je prilikom za Sarajevo. Kallasi, koji je na današnjoj utakmici igrao na poziciji lijevog beka, ušao je u sredinu, te je sa vrha šesnaesterca šutirao preko gola Slavije. Deset minuta poslije, Hebibović je ušao u šesnaesterac, te neprecizno šutirao. Sarajevo je došlo do vodstva u 62. minuti utakmice. Okić je prošao po lijevoj strani, ubacio u šesnaesterac, a mladi Elvedin Herić pogodio potpuni preokret rezultata na Koševu. Dobru priliku propustio je Osmanović svega nekoliko minuta poslije. Nakon greške zadnje linije gostujućeg tima, naš ofanzivac izlazi sam pred Lučića, šutira, ali lopta odlazi pored desne stative. U 85. minuti, Ikande je iz dobre pozicije šutirao pored gola. U posljednjoj minuti regularnog toka utakmice, Veladžić, koji je tek ušao u igru, a koji je jedan od najmlađih debitanata u dresu FK Sarajevo sa 16 godina, postigao je gol i postavio konačan rezultat utakmice.

Do posljednjeg sudijskog zvižduka nije bilo promjene rezultata, naši igrači slavili su zasluženu pobjedu, te se plasirali u 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine.

FK Sarajevo 3:1 FK Slavija

Strijelci: Vejnović (Slavija), Osmanović, Herić, Veladžić (Sarajevo), Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 4.000, sudija: Emir Spahalić, žuti kartoni: Arsenijević, Hasković, Marković, Pušara (Slavija).

FK Sarajevo: Plakalo, Kadušić, Mihojević, Kovačević, Kallasi, Ikande, Herić, Osmanović (od 80. Veladžić), Hebibović (od 68. Vazda), Okić, Čataković (od 46. Berberović).

FK Slavija: Lučić, Arsenijević, Kartal, Vejnović, Ristić, Zeba, Rovčanić, Grujičić (od 46. Hasković), Jovanović (od 75. Pušara), Simović (od 64. Berjan), Marković.