Sjajnim pogotkom Porče u 92. minuti Bosna dolazi do velike pobjede: FK Goražde – NK Bosna 1:2

Sjajnu utakmicu gledali smo danas na Gradskom stadionu Goražde u Goraždu, gdje su se u okviru 17. kola Prve lige FBiH sastale ekipe FK Goražde – NK Bosna. U šok završnici prvog poluvremena, ali i kompletne utakmice Visočani su uspjeli da dođu do prve pobjedeu proljetnom dijelu sezone, a Porča koji je strijelac pobjedonosnog pogotka u narednim danima bit će miljenik navijača kluba sa Gradskog stadiona Luke.

U prvom dijelu utakmice gledali smo veoma miran rasplet situacije na terenu u Goraždu, gdje je domaći tim nekoliko puta pokušao da ugrozi gol visočke ekipe, ali bezuspješno, iako su imali loptu u svom posjedu većim dijelom prvog poluvremena. Igrači visočke Bosne razigrali su se tek pred kraj prvog dijela utakmice i nakon sjajne asistencije Mujezinovića svoj prvi gol u proljetnom dijelu takmičenja postiže Handžić. Tako je u 45. minuti, pred sam kraj poluvremena, gostujuća ekipa došla u vodstvo i dobila psihološku prednost pred kratki odmor.

Drugi dio utakmice donosi nešto uzbudljiviji nogomet, te su obje ekipe već na startu drugog poluvremena zaprijetile protivničkom golmanu, ali u prvih 7-8 minuta bezuspješno. Ipak, u devetoj minuti nastavak nakon kornera nakratko je zakazala odbrana gostujuće ekipe, što koriste igrači goraždanske ekipe te udarcem Dupovca dolaze do izjednačenja u 54. minuti utakmice. Nakon toga slijedi period brze igre na obje strane terena, gdje je terensku inicijativu imala Bosna, koja je nekoliko puta prijetila golu domaćih, ali ni igrači Goražda nisu ostajali dužni, te su nekoliko puta ugrozili gol Bekana.

I onda dolazimo do sudijske nadoknade od tri minute, kada su svi navijači u Goraždu pomislili da je sve gotovo, njihove nade u remi raspršili su Plakalo i Porča, koji su sjajnom akcijom doveli Bosnu do velike pobjede, prve u nastavku prvenstva. U ovoj akciji Plakalo je sjajnim prodorom došao u priliku da asistira, a sve to je iskoristio Porča koji sjajnim pogotkom u 92. minuti dovodi Bosnu do pobjede.

Na ostalim terenima Prve lige FBiH ljubitelji nogometa danas su imali priliku da gledaju veoma zanimljive susrete, koji su završeni sljedećim rezultatima:

Čapljina – Radnički 2:2
Bratstvo – Podgrmeč 3:0
Orašje – Sloga 3:0
Metalleghe BSI – Branitelj 2:0.

Narednog vikenda nastavlja se proljetni dio prvenstva u Prvoj ligi FBiH, a NK Bosna će na Gradskom stadionu Luke dočekati u subotu, 19. marta, od 15:00 sati Novi Travnik, pretposljednju ekipu na tabeli. Visočani će u ovoj utakmici biti favoriti za novu pobjedu i približavanje samom vrhu tabele Prve lige FBiH, a detaljno o tome ćemo pisati u narednim danima.

Ovim informacijama završavamo prenos utakmice FK Goražde – NK Bosna, a pred nama je od 18:00 sati nastavak sportske subote u Visokom, kada nas očekuje rukometna utakmica između ekipa RK Gračanica i RK Bosna Centrotrans. Svakako i ovu utakmicu ćete moći pratiti u prenosu uživo samo na vašem omiljenom portalu Visoko.co.ba, stoga ustanite uz nas, a do tada vam šaljemo srdačan sportski pozdrav.