Sarajevo poraženo od Veleža u Vrapčićima

Fudbaleri Sarajeva poraženi su od Veleža na utakmici 18. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Krajnji rezultat utakmice odigrane na stadionu u Vrapčićima glasio je 2:0 u korist domaćina.

Utakmicu bolje otvaraju naši prvotimci. Alispahić u trećoj minuti sjajno upošljava Benku, koji sa 16 metara šutira ispod prečke, ali Bobić brani. Nedugo poslije, nakon ubačaja Rustemovića, Benko glavom šutira pored gola. U 11. minuti, pokušao i Duljević, no do promjene rezultata nije došlo.

U 14. minuti susreta, Rustemović je prijetio udarcem sa distance, ali lopta odlazi preko gola. Ubrzo zatim, ponovo je Rustemović prijetio poslije lijepe akcije našeg kluba, ipak, Bobić izbacuje loptu.

Svoj udarac isprobao je i Alispahić u 17. minuti, međutim, lopta odlazi pored gola.

Petnaest minuta prije kraja prvog poluvremena, Benko je pogodio mrežu Veleža, ali je zbog nedozvoljene pozicije gol poništen.

Na početku drugog poluvremena, Velež je poveo. Janković je prošao po desnoj strani, šutirao i pogodio nebranjeni dio gola Mateja Delača. Nekoliko minuta kasnije, ponovo je pokušao Benko, ali, poslije dobrog ubacivanja Rustemovića, naš napadač šutira preko gola.

U 57. minuti, Velež je povećao vodstvo. Blagojević je uposlio Haurdića, koji izlazi pred Delača i postiže gol za 2:0. U nastavku, naš stručni štab je izvršio nekoliko izmjena, te sve nade položio u napad. Unatoč svim naporima i još jednom pokušaju Alispahića, do promjene rezultata do kraja susreta nije došlo.

U narednom kolu naše Sarajevo dočekat će Mladost iz Velike Obarske.

FK Velež 2:0 FK Sarajevo

Stadion “Vrapčići”; Gledalaca: 3.000; Sudija: Vladimir Bjelica; Žuti kartoni; Pejić, Škahić (Velež), Kallasi (Sarajevo); Strijelci: 1:0 Janković (47’), 2:0 Haurdić (57’)

FK VELEŽ: Bobić, Škahić, Zolj, Hajdarović, Hebibović (od 71. minute Barišić), Janković (od 62. minute Kodro), Blagojević, Pejić, Haurdić (od 79. minute Tolić), Nikolić, Maletić.

FK SARAJEVO: Delač, Protić, Rustemović, Alispahić (od 70. minute Stojčev), Velkoski (od 70. minute Okić), Tatomirović, Mihojević, Duljević, Benko, Kallasi, Cimirot (od 60. minute Radovac).