Sarajevo ostvarilo treću pobjedu: Benko nastavio da ”rešeta”

FK-Sarajevo-1

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su i u trećoj kontrolnoj utakmici u Antaliji minimalnu pobjedu. Ovoga puta tim sa Koševa je sa 1:0 bio bolji od Poli Temišvara, prvoplasirane ekipe druge rumunske lige.

Otvaranje meča nije donijelo velika uzbuđenja, a bordo tim je prvu ozbiljniju šansu imao u 28. minuti kada je Leon Benko nakon pasa Okića šutirao pored gola. Rumunski tim je na trenutke igrao dosta grubo, a ni fudbaleri Sarajeva nisu ostali imuni na oštre startove, pa su žute kartone zaradili Rustemović i Berberović. Temišvar je nakon pola sata igre prijetio preko Henriquea i Popescua, a onda je Berberović u 43. minuti zaradio i drugi žuti karton, te je morao ranije u svlačionicu. Ipak, Sarajevo nije ostalo sa igračem manje u dogovoru dvije strane, s obzirom da je u igru ušao Tatomorović.

Radovac je dobro šutirao sa distance početkom drugog dijela, a u 48. minuti Leon Benko je doveo bordo tim u vodstvo. Hrvatski napadač je šutirao sa 20 metara i izuzetno preciznim udarcem matirao je golmana Temišvara. U 60. minuti Meho Kodro je na teren poslao potpuno novu postavu, a u ostaku utakmice šansu za igru dobili su Bandović, Puzigaća, Barić, Mihojević, Cimirot, Bilbija, Alispahić, Purić, Duljević i Velkoski.

Barbut je dobro gađao sredinom drugog poluvremena, ali lopta je prohujala pored gola Sarajeva. Tatomirović je u 74. minuti zamalo zakasnio na odličan centaršut Alispahića, a do kraja meča Rumuni su nastavili sa grubom igrom što je rezultiralo sa još nekoliko žutih kartona na obje strane, a zbog povrede igru je u 82. minuti morao napustiti bh. reprezentativac Gojko Cimirot.

Utakmica se ipak bez dodatnih incidenata uspjela privesti kraju, a aktuelni osvajač Kupa BiH utakmicu je počeo u sastavu:

Plakalo, Kallasi, Protić, Kovačević, Berberović, Rustemović, Radovac, Stojčev, Anđušić, Benko, Okić.