Lech siguran na Koševu, Sarajevo pred eliminacijom

Sarajevo je bez pardona ušlo u večerašnju utakmicu. Lech je djelovao organizovano, vidjelo se da je kvalitetna ekipa, ali naš predstavnik nije se uplašio, već je pokazao da se može nositi s Poljacima. Veliku šansu bordo tim je imao već u osmoj minuti. Stepanov je dobro proigrao Benka, ovaj se izborio za udarac, topovski opalio, ali je lopta prošla malo pored lijeve stative Jasmina Burića, našeg golmana u sastavu Lecha. Do 30. minute bez pravih šansi, a onda je malo nedostajalo da gosti iz Poznana dođu do pogotka. Hamalainen je pogodio prečku, potom je Thomalla pucao, no imali su sreće domaći i golman Oštraković. Odličnu šansu Sarajevo ne koristi u 32. minuti. Velkoski je dobio loptu na lijevoj strani, pomalo je bio nesebičan, pa je zanemario Benka na drugoj strani i pucao po golu, ali je Burić odbranio. Kownacki je prijetio Sarajevu u 34. minuti nakon što je Douglas izveo korner, ali lopta ide pored gola Oštrakovića, da bi u 40. minuti Lech ipak poveo. Ukazivala se pomoć Stepanovu, kojem su tražili novi dres, jer je strari bio krvav, a to su Poljaci iskoristili, pa je Hamalainen s pet metara glavom loptu poslao iza leđa Oštrakovića. Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, Lech je imao prednost jednog gola na poluvremenu. Na početku drugog dijela dobar prodor Duljevića, koji je potom pucao, ali je Burić bio siguran, a i nije bilo jačine u udarcu veznjaka domaćeg tima. U 54. minuti novi, puno opasniji pokušaj mladog Duljevića, ali lopta je otišla preko Burićevog gola. Tim Sarajeva je u drugih 45 minuta pravilo veliki pritisak na gol Poljaka, te je konstantno napadao, dok su se gosti iz Poznana bazirali na kontranapade. U 62. minuti prekršaj za Lech sa strane, dobro ubačena lopta i Thomalla ostaje sam, te bez problema glavom loptu šalje u mrežu ponovo nemoćnog Oštrakovića. Sarajevo nije smoglo snage da postigne makar utješni gol, Lech je na korak od plasmana u treće pretkolo Lige prvaka, osim ako Sarajevo ne napravi neku senzaciju za sedma dana u Poznanu. Sarajevo – Lech 0:2 (Hamalainen 40, Thomalla 62) Sarajevo: Oštraković, Hebibović, Stepanov, Barbarić, Stojčev, Duljević, Cimirot, Puzigaća, Velkoski, Benko i Radovac. Lech: Burić, Douglas, Kędziora, Kádár, Kamiński, Trałka, Linetty, Hämäläinen, Pawłowski, Thomalla i Kownacki