Karioke zasluženo slavile u Ilijašu

U derbiju 25 kola druge federalne lige-centar, ekipa visočkih „karioka“ sasvim zasluženo pobijedila je domaći Ilijaš rezultatom 2:1.

U prvih četrdeset pet minuta meča bila je to rovovska bitka na sredini terena,nije bilo nekih izglednijih prilika ni na jednoj strani,zabilježili smo samo pokušaje Kozića u 7 i Balte u 25  minuti kod domaćina, a Čabaravdića u 12 i Čulova u 39 minuti u ekipi Bosne.

U nastavku meča ekipa gostiju bila je mnogo bolja,organizovanija a pored dva postignuta gola Bosna je stvorila još 3,4 odlične prilike koje nisu  realizovali Čomaga,Čiva,Čabaravdić,A.Plakalo a i golman domačih Kozić spasio je dva sigurna pogotka sjajnim intervencijama.Domaća momčad u nastavku meča bila je mnogo slabija nego u prvom dijelu a i direktan crveni karton  Jusiću znatno je poremetio koncepciju igre domačina.

U pobjedničkoj ekipi najbolji su bili Čabaravdić,A.Plakalo,Čulov i Čomaga, dok u domačoj ekipi pohvale zaslužuju sjajni vratar A.Kozić i Balta.

Zasluženo smo pobijedili

Znali smo da če ovaj meč biti izuzetno težak za našu ekipu.Bili smo psihički opterečeni važnošću meča za nas, ali na kraju ipak smo zasluženo pobijedili.Bili smo mnogo bolji rival,naročito u drugom poluvremenu,osim dva postignuta gola, stvorili smo još par idealnih šansi, ali je gomnan domaće ekipe u dva,tri navrata čudesnim intervencijama spasio sigurne pogotke

.Domačin je bio silno motivisan da nas pobijedi,od prvog minuta krenuli su agresivno,ali mi smo pokazali naš kvalitet koji je bio potkovan borbenošću i požrtvovanjem i to je dalo pozitivan rezultat za našu ekipu.Ovo je vrlo bitna pobjeda za naš tim u trci za šampionskom titulom i nadam se da čemo prvi proći kroz cilj i izboriti plasman u Prvu Federalnu ligu-rekao je kapiten Bosne Amar Čabaravdić.

Ilijaš – Bosna (Visoko) 1:2 (0:0)

Gradski stadion u Ilijašu.Vrijeme:Sunčano.Teren:Dobar za igru.Gledalaca oko 350.Sudija:Alen Gluho (Sarajevo) 6,5  Žuti kartoni:Balta,Jusić (Ilijaš),Hođić,Raščić,Čomaga,A.Plakalo,M.Plakalo (Bosna).Crveni karton:Jusić (Ilijaš) u 79 minuti.Strijelci:Balta u 84  iz penala za Ilijaš, Čomaga u 62 i A.Plakalo u 82 minuti za Bosnu.Igrač meča:Amel Kozić (Ilijaš) 7

Ilijaš:A.Kozić 7, Zukić 6,Mehić 6,Balta 6,5 Kovač 5,5 Ađić 5,5 E.Kahriman 5,5 /od 58 min.Begić 5,5 Jusić 5,Beširević 5,5( od 66 min.Aleta 5,5) Buza 6,T.Kozić 6.Trener:Senad Begić.

Bosna:Strika 6,Mujkić 6,Hođić 6,5 Muharemović 6,Raščić 6,Čomaga 6,5 Čulov 6,5 Čabaravdić 6,5 (od 89 min.A.Hindija-),Čiva 6,A.Plakalo 6,5 (od 85 min Talić-),M.Plakalo 6.5 Trener:Emir Karahmet.