FK Sarajevo 4:0 NK Metalleghe

Fudbaleri Sarajeva savladali su Metalleghe iz Jajca u prvoj prijateljskoj utakmici ovogodišnjih zimskih priprema rezultatom 4:0. Strijelci u pobjedi našeg kluba nad liderom 1. lige Federacije bili su Tomislav Barbarić, Deni Simeunović i dva puta Amer Bekić.

Utakmicu, koja se igrala na stadionu “Bare” u Čitluku, bolje otvara ekipa iz Jajca. Pljevljak je u 14. minuti šutirao iz dobre pozicije preko gola Pavlovića, a na drugoj strani prvi put je zaprijetio Kramar, koji glavom na ubacivanje Duljevića šutira pored stative. U 22. minuti, Velkoski je isprobao svoj udarac iz slobodnog udarca, a u narednom napadu i Duljević sa distance, ali promjene rezultata nije bilo.

Makedonski reprezentativac je imao dobru priliku i pet minuta kasnije, kada njegov udarac završava nekoliko centimetara pored lijeve stative. U 30. minuti istakao se naš golman, Bojan Pavlović, koji je odlično intervenisao poslije slobodnog udarca Bibića, a potom je odbranio i udarac Popovića iskosa, sa lijeve strane.

Sarajevo je u prvom poluvremenu bilo najbliže golu u 41. minuti, kada je golman gostujućeg tima, Fejzić, odbranio dobar udarac Duljevića. U posljednjoj minuti prvog dijela, Mihojević je iz izgledne pozicije glavom šutirao izravno u golmana.

Drugi dio utakmice odlično otvaraju naši fudbaleri. Amer Bekić je bio u sjajnoj prilici, međutim, njegov udarac sa vrha šesnaesterca završava na spoljnoj mreži gola. U 62. minuti, Sarajevo je došlo do vodstva. Emerson je sjajno ubacio iz kornera, a Barbarić još bolje skočio i snažnim udarcem poslao loptu iza leđa golmana Ilića. Nekoliko minuta poslije, Adnan Kovačević je bio u dobroj šansi, ali golman ekipe iz Jajca brani njegov udarac sa svega nekoliko metara udaljenosti od gola.

Nova promjena rezultata desila se u 78. minuti susreta. Simeunović je sa desne strane ubacio u šesnaesterac, a Amer Bekić preciznim udarcem postigao svoj prvi gol na utakmici. Pet minuta poslije, rezultat je glasio 3:0. Simeunović se ovog puta odlučio za udarac i postigao je sjajan gol. Do kraja utakmice, još jedan pogodak. Kadušić ubacuje, a Amer Bekić je ponovo najbolje pozicioniran u šesnaestercu i postiže svoj drugi, a ukupno četvrti gol na utakmici.

Fudbaleri Sarajeva u utorak, 2. februara, igrat će svoju drugu pripremnu utakmicu, u kojoj će izabranici Miodraga Ješića odmjeriti snage sa NK Brotnjo – Čitluk.

Stadion “Bare” – Čitluk, sudija: Vedran Zovko, žuti karon: Fejzić (Metalleghe), strijelci: Barbarić, Simeunović, Amer Bekić (2).

FK Sarajevo – I poluvrijeme: Pavlović, Kallasi, Kramar, Mihojević, Herić, Berberović, Radovac, Veladžić, Duljević, Velkoski, Benko. II poluvrijeme: Plakalo, Kadušić, Barbarić, Kovačević, Almir Bekić, Emerson, Rustemović, Okić, Simeunović, Cesar, Amer Bekić.

Metalleghe BSI – I poluvrijeme: Fejzić, Dujaković, Benović, Helvida, Stakić, Sakan, Karađuz, Bibić, Pljevljak, Dilberović, Popović. II poluvrijeme: Ilić, Aščić, F. Fejzić, Rovčanin, Duraković, Čišija, Radulović, Marin, Goloman, Krak, Gavrić, Kovač, Radovac.