FK Sarajevo 3:0 FK Slavija

Fudbaleri Sarajeva savladali su Slaviju na današnjoj utakmici 22. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Naši igrači odigrali su jednu dobru utakmicu, te su uz mnoštvo prilika uspjeli doći do trinaeste pobjede u sezoni. Utakmica je završena rezultatom 3:0, a golove za Sarajevo su postigli Leon Benko, Amer Bekić i Hamza Čataković.

_MG_6651

Na otvaranju utakmice nije bilo prilika na obje strane uprkos terenskoj dominaciji našeg tima. Golu Slavije zaprijetio je prvi Duljević u 24. minuti, kada je šutirao iskosa sa lijeve strane, no golman Lučić brani. Na drugoj strani Barić je isprobao svoj udarac, ali nije bilo opasnosti po gol Pavlovića. Dobar udarac prema golu gostujućeg tima uputio je potom Edin Rustemović, ali nije bilo promjene. Fudbaleri Sarajeva izveli su jednu lijepu kombinaciju u 32. minuti, kada je Kadušić uposlio Okića, ovaj Benka, a na kraju akcije Duljević šutira preko gola.

_MG_6769

Do zasluženog vodstva naši igrači stigli su u 38. minuti. Duljević je izveo slobodan udarac iskosa sa lijeve strane, dobro ubacio, a Benko glavom matira nemoćnog Lučića na golu Slavije, a pri rezultatu 1:0, igrači su otišli na odmor.

Drugi dio utakmice dobro otvaraju naši fudbaleri. Amer Bekić je pronašao Duljevića, koji prolazi Lučića, šutira, no lopta samo završava samo na spoljnjem dijelu mreže. Svega nekoliko minuta poslije, desila se još jedna dobra prilika. Amer Bekić je osvojio jedan zračni duel na sredini terena, povukao loptu i sa 25 metara šutirao preko gola gostiju.

Ono što nije uspjelo Bekiću u 49. minuti, jeste tri minute poslije. Naime, Ševko Okić je prizemno uposlio našeg napadača, kojem nije bilo teško poslati loptu iza leđa Lučića na golu Slavije.

_MG_6851

Dobru priliku za Sarajevo propustio je Samir Radovac u 67. minuti. Naš mladi veznjak se dobro oslobodio svog čuvara i šutirao sa vrha šesnaesterca, a lopta uz pomoć jednog odbranbenog igrača pada ispod prečke, no istakao se golman Lučić, koji je uspio odbraniti pokušaj Radovca. Svoju priliku na današnjoj utakmici imao je i Haris Harba, kada je na ubacivanje Duljevića šutirao glavom preko gola.

U 82. minuti Harba je uposlio Čatakovića, a naš mladi napadač iskosa sa lijeve strane šutira snažno, no golman Slavije brani njegov udarac i loptu izbacuje u korner. Na drugoj strani, Radovanović je iz slobodnog udarca šutirao preko gola Pavlovića.

Treći gol na utakmici naši igrači su postigli u 87. minuti. Amer Bekić se proigravao sa odbranom, dodao do Berberovića, koji odlično ubacuje, a mladi Čataković još bolje skače i glavom postiže svoj prvi gol u dresu prvog tima Bordo kluba.

Do kraja utakmice nije bilo rezultatskih promjena, te je naš klub slavio novu prvenstvenu pobjedu. U narednom kolu, Bordo klub će gostovati Borcu u Banjoj Luci, a prethodno, na rasporedu je reprezentativna pauza u prvenstvu.

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 1.500, sudija: Emir Spahalić, žuti kartoni: Kramar, Kadušić (FK Sarajevo), Grujičić, Ristić, Lučić (FK Slavija), strijelci: Benko 39’, Amer Bekić 57’, Čataković 87’ (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Kramar, Mihojević, Barbarić, Radovac (od 74. min. Berberović), Rustemović, Duljević (od 80. min. Čataković), Okić, Amer Bekić, Benko (od 69. min. Harba).

FK Slavija: Lučić, Ristć, Marušić, Marković, Kartal, Zeba (od 52. min. Vejnović), Grujičić, Pušara (od 71. min. Krmar), Pliska (od 42. min. Radovanović), Arsenijević, Barić.