Bosna šokirala Rođene u Mostaru

Bosna iz Visokog je pobijedila Velež u Mostaru s 2:1, te je zadržala vodeću poziciju u Prvoj ligi Federacije BiH.

Prvo poluvrijeme donosi dosta dobar fudbal. Velež je iz prve prave šanse stigao do vodstva, a mrežu gostiju iz Visokog je nakon tri minute pogodio Avdić za vodstvo od 1:0.

Bosna potom preuzima terensku inicijativu. Bili su mnogo bolji tim od Rođenih i do zasluženog izjednačenja su stigli u 31. minuti kada za 1:1 prekrasno pogađa Fahrudin Kovač.

Nastavili su gosti s boljom igrom nakon izjednačujućeg gola, da bi u 41. minuti Predrag Papaz pogodio za preokret i vodstvo Bosne od 2:1 nakon 45 minuta igre.

Kovač je otvorio drugo poluvrijeme velikom šansom za goste, ali je promašio prazan gol.

Gosti su se potom povukli. Čekali su šanse iz kontri, a Velež je imao terensku nadmoć.

Ipak, do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Bosna stigla do pobjede.

Ovo je prvi prvenstveni poraz za Ibru Rahimića na klupi Veleža.