Bosna bez 5 standardnih prvotimaca razbila Orašje na njihovom terenu

Nogometaši visočke Bosne stigli su do druge ovosezonske gostujuće pobjede i to ponovo na jednom od najtežih gostovanja, kod prvoplasirane ekipe Orašja. Iako je naša ekipa na ovo gostovanje otputovala oslabljena neigranjem nekoliko standardnih igrača, uz veliku želju i požrtvovanost cijele ekipe, Bosna je uspjela slaviti rezultatom 2:0.

Prvi dio utakmice nije donio prilike, da bi Bosna iz prve organizovane akcije došla do vodečeg pogodtka. Lijepa akcija veznog reda Bosne, lopta je došla do Čive koji je rutinski savladao domaćeg golmana za 1:0 u 27.minuti utakmice.

Od tog trenutka Bosna se povukla i čekala priliku iz kontre, a domaći nisu nikako uspijevali doći do gola Bosne iako su imali ogromnu podršku sudije, o čemu smo već javno govorili i predvidjali u otvorenom pismu NS FBIH u toku ove sedmice.

Sudijska trojka je nakon vodstva Bosne u potpunosti stala na stranu domaćih dopuštajući im izuzetno grubu igru nebi li najmlađa ekipa u ligi podlegla pritisku a domaćin uspio barem poravnati rezultat. S druge strane i najmanji kontakt nad igračima Orašja je kažnjavan, pa je tako u samo 10 minuta naš igrač Ismar Čomaga zaradio dva žuta kartona i u 63.minuti je isključen iz igre.

Na krilima isključenja  domaća ekipa je pokušala stvoriti pritisak na danas maestralnu zadnju liniju Bosne predvođenu kapitenom Frljak Ahmetom i nesavladivim Bekan Amirom ali bez izglednih prilika. U 83.minuti susreta, Bosna koristi ono po ćemu je njena igra prepoznatljiva, brz i ubojit kontra napad, Tahiri je izašao pred domaćeg golmana i rutinski pogodio za 2:0 i slavlje Bosne. Do kraja utakmice izuzetno loši glavni sudija utakmice je isključio i dva domaća igrača, koji se nisu mogli pomiriti sa porazom svoje ekipe pa su grubo nasrtali na igrače Bosne.

Mora se reči da je rukovodstvo Orašja nakon utakmice korektno čestitalo našim momcima koji su uz sve prepreke bili neuporedivo bolja ekipa na terenu i u duhu fair playa izvojeavali pobjedu sezone.

Ostaje žal za bodovima koje smo u prošlom kolu na domaćem terenu prosuli odigravši neriješeno sa ekipom Sloge iz Ljubuškog, jer sa ta dva boda uz današnju pobjedu poravnali bi se sa Orašjem na drugoj poziciji i ušli u ravnopravnu borbu za naslov jesenjeg prvaka.

Još jednom koristimo priliku da pozovemo rukovodstvo NS FBiH da preispita rad sudijske komisije i ne dopusti njenom rukovodiocu odmazdu kako nad našom, tako i nad drugim ekipama koje su se opravdano i argumentovano žalile na sudijske postupke. Svijetla obraza možemo reči da je naš klub zdrava sredina u kojoj je svakoj ekipi zagarantnovano gostoprimstvo i fer ponašanje, posvjedočiti to mogu i ekipe poput Metalleghe BSI, Jedinstva, Sloge koje su nam pružile ruku nakon utakmice i čestitale na korektnosti.