Visočka Bosna preuzela čelo tabele u Prvoj ligi Federacije BiH

Tokom vikenda, odigrani su susreti 2. kola Prve lige Federacije BiH, a nakon 2 kola, dvije ekipe imaju maksimalan učinak. Visočka Bosna je u derbiju dvije Bosne savladala sarajevsku Bosna Semu na gostovanju. Pogodak za minimalan trijumf i prvo mjesto gostiju postigao je Fahrudin Kovač u 70. minuti susreta

Zanimljivo je bilo i u Siminom Hanu, gdje je do druge ovosezonske pobjede stigao kakanjski Rudar. Kakanjci su trijumf ostvarili pogotkom Alidina-Dine Hajdarovića, nekadašnjeg fudbalera Veleža, u 70. minuti. U ostalim susretima postignuti su sljedeći rezultati:

FK Budućnost Banovići – FK Radnički Lukavac 3:1

FK Velež Mostar – NK Jedinstvo Bihać 0:0

NK Novi Travnik – NK Travnik 0:2

FK Goražde – NK GOŠK Gabela 3:0

HNK Čapljina – NK Zvijezda Gradačac 0:0 HNK Orašje – FK Bratstvo Gračanica (odgođeno)

Nakon dva kola, na vrhu liste strijelaca su izjednačeni napadač Travnika Sabahudin Jusufbašić, igrač Budućnosti Muris Pirić i igrač GOŠK-a Mirsad Ramić sa po 2 gola.