Nakon zaista sjajnih 90 minuta na stadionu Luke u Visokom možemo biti zadovoljni današnjom predstavom igrača visočke Bosne, koji su tokom cijele utakmice imali inicijativu i stvarali prilike. Na kraju pobjeda i rezultat od 2:1 pokazali su kako Bosna zaista zaslužuju veliku pažnju i poštovanje, budući da su gosti došli u zaista dobrom sastavu.

Iako je Bosna u prošlom kolu poražena, to možemo pripisati samo lošem danu ovih sjajnih momaka, budući da u svakoj utakmici pokažu sjajne poteze i divljenja vrijednu borbu.

U narednom, 5. kolu Prve lige Federacije BiH Bosna će gostovati u Gradačcu, kod ekipe NK Zvijezda, gdje će Bosna tražiti nove bodove.

Da podsjetimo još jednom, Bosna je povela u 33. minutu, kada je nakon kontre gostujućeg golmana savladao Hodžić. S rezultatom 1:0 u korist Bosne se otišlo na odmor, iako je Bosna imala mnogo izglednih prilika do kraja poluvremena da poveća prednost.

Na početku drugog poluvremena žestok napad gostiju, koji ni nakon četiri uzastopno izvedena kornera nisu uspjeli da preokrenu rezultat, a odmah nakon toga slijedi kazna u vidu kontre igrača Bosne, nakon čega Hodžić zabija svoj drugi pogodak, za vodstvo od 2:0.

Ipak, na kraju utakmice presing gostiju se isplatio, te je u 79. minuti Gavrić pogodio mrežu Bosne, čime je postavio i konačni rezultat 2:1 u korist Bosne.

Ovog puta, u direktnom javljanju sa stadiona Luke, iz Visokog, sa vama su bili Senad Hajlovac i Enes Hodžić, u ulozi komentatora utakmice, a nadamo se da ćete nas pratiti i u narednim prenosima utakmica Bosne, koje možete pratiti samo na portalu Visoko.co.ba.

U ostalim susretima 1. lige FBiH postignuti su sljedeći rezultati:

Rudar K. 1-0 Goražde
Jedinstvo 0-2 Čapljina
Sloga Lj. 1-1 Budućnost
Orašje 2-0 Bratstvo
Podgrmeč 0-0 GOŠK

NK Bosna je trenutno na vrlo dobrom trećem mjestu sa 9 bodova iz 4 kola. Ispred nje se nalaze samo Budućnost i Orašje sa po 10, odnosno 12 bodova.

Sutra se igraju još dvije utakmice. Radnički dočekuje Novi Travnik, dok Branitelju u goste putuje Zvijezda iz Gradačca.

U nastavku pogledajte video, slavlje navijača Bosne nakon utakmice.