U Visokom slave, Bosna korača prema Premijer ligi

Bosna je u Visokom ugostila Budućnost, te je novom pobjedom zadržala prvo mjesto na tabeli.

Bosna je u 26. kolu Prve lige Federacije BiH stigla do 15. pobjede i sada je korak bliže plasmanu u Premijer ligi BiH, a u prilog Visočacima ide i činjenica da je Rudar izgubio u Gradačcu.

Već u prvoj minuti velika šansa za Bosnu, a Kovač sa samo dva metra pogađa prečku gostujućeg gola i već tada je bilo jasno šta domaći žele u ovom meču.

Bosna je povela u četvrtoj minuti, kada je Idriz Džafić nakon solo prodora pogodio za 1:0.

U 26. minuti Kovač opet u šansi, ali je ostao kratak nakon jedne dobre lopte koja mu je bila upućena. U završnici prvog dijela gosti iz Banovića su djelovali opasno, zaprijetili su u dva navrata, no na odmor se otišlo kod rezultata 1:0 za domaće.

U nastavku Idriz Džafić i Cana u šansama, no nisu bili precizni. Ipak, Bosna nije ispustila prednost i na kraju je ostvarila izuzetno vrijednu pobjedu.

Slavila je danas i ekipa Goražda, koja je golovima Čakara s 3:0 pobijedila otpisani Novi Travnik. Ovo je za Goraždane bila itekako važna pobjeda u borbi za ostanak.

Bosna – Budućnost 1:0 (Džafić 4)

Bosna V: Bekan, Ćubara, Papaz, Kovač, Džafić, Čabaravdić, Čiva, Čehajić, Cana, Klačar, Čulov.

Budućnost: Mujkić, Trumić, Zulić, Pirić, Mujić, Kovačević, Idrizović, Džinić, Mustafić, Berbić, Ibrić.