Teška pobjeda Metalleghea nad Rudarom

Fudbaleri Metalleghea pobijedili su Rudar iz Kaknja s 1:0 u susretu 21. kola Prve lige Federacije BiH. Tim iz Jajca je bio mnogo bolji u ovom meču i na kraju su došli do zaslužena tri boda, ali uz dosta muke. Prvo poluvrijeme protiče u dominaciji domaćeg tima. Redale su se šanse pred golom Jovića, ali do gola ekipa Nermina Bašića nije mogla, te se na odmor otišlo bez golova 0:0. Ipak, domaći do vodstva stižu u 57. minuti. Šut Popovića u vlastitu mrežu skreće Sarvan za prednost od 1:0. Do kraja je bilo još dobrih šansi za domaće, ali je ostalo 1:0 za Metalleghe, koji ostaje vodeći tim Prve lige s bodom ispred Zvijezde. Prva liga FBiH, 21. kolo: Metalleghe – Rudar 1:0 (Sarvan 57'ag) METALLEGHE: Fejzić, Brković, Radulović, Pljevljak, Helvida, Dujaković, Dilberović, Sakan, Goloman, Stakić, Popović. RUDAR: Jović, Sarvan, Goralija, Huseinspahić, Kulović, Džafić, Čehajić, Gafurović, Topalović, Đuđo, Čizmić.