Sarajevo poraženo od Zrinjskog na Koševu

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na utakmici 4. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine od strane Zrinjskog, na Koševu, minimalnim rezultatom 1:0.

Na utakmici su prvi zaprijetili gosti. Laštrin udarac je blokirao Barić, a potom je odgovorio na drugoj strani Alispahić, koji je iz slobodnog udarca šutirao, ali golman Karačić brani.

U 18. minuti Velkoski je bio u dobrom prodoru, no Graovac izbija loptu. Deset minuta poslije, pokušao je Mešanović sa distance, međutim, bezuspješno. U 35. minuti, Puzigaća je šutirao iz slobodnog udarca, a Karačić, nakon nesigurne intervencije, iz drugog pokušaja hvata loptu. Do kraja prvog dijela, udarac je ponovo uputio Alispahić, međutim, nije bilo promjene.

Na početku drugog poluvremena, Sarajevo je zaigralo agresivnije, a Ikande je pokušao sa distance, ali njegov udarac odlazi pored gola. Nedugo poslije, pokušao je i Benko, međutim Karačić brani. Dobru priliku propustio je Velkoski u 54. minuti utakmice. Naš napadač je šutirao iskosa, sa lijeve strane, ali je Karačić ponovo bio siguran.

U 72. minuti, Radovac i Karačić su bili u zračnom duelu, a mladi golman Zrinjskog se u istom povrijedio, te je morao napustiti teren. U 82. minuti, gosti su poveli. Radulović je postigao gol nakon jedne kontre Zrinjskog. Do kraja utakmice, Sarajevo je imalo još jednu dobru priliku, kada je Puzigaća dobro šutirao iz slobodnog udarca, a Bandić odbranio njegov šut. Do završne minute utakmice nije bilo rezultatske promjene. U narednom kolu, naše Sarajevo će gostovati Čeliku na Bilinom Polju.

FK Sarajevo 0:1 HŠK Zrinjski

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 7.500, sudija: Edin Jakupović, žuti kartoni: Ikande, Barić (Sarajevo), Stojanović, Radulović, Blaić (Zrinjski).

FK Sarajevo: Delač, Barić, Alispahić (od 69. Rustemović), Velkoski (od 85. Al. Bekić), Tatomirović, Duljević (od 60. Am. Bekić), Benko, Barbarić, Ikande, Puzigaća, Radovac.

HŠK Zrinjski: Karačić (od 77. Bandić), Blaić, Graovac, Radulović, Žeravica, Todorović (od 62. Stojkić), Stojanović (od 86. Filipović), Mešanović, Petrak, Laštro, Zakarić.