Sarajevo poraženo od Željezničara na Grbavici

Na stadionu “Grbavica” odigrana je utakmica 11. kola BH Telecom Premijer  lige Bosne i Hercegovine, u kojoj je Sarajevo poraženo od domaćeg Željezničara minimalnim rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme 106. gradskog derbija počelo je otvorenom igrom na obje strane. Željezničar je imao svoje prilike preko Thiaga, te u dva navrata Đelmića, dok je Sarajevo bilo blizu gola kada je Puzigaća pokušao glavom poslije jednog kornera. Ipak, njegov udarac odlazi pored gola. Domaći su poveli u 24. minuti utakmice. Blagojević je šutirao sa distance, lopta se odbila od jednog igrača i završila iza leđa Delača. Već u narednom napadu, naši igrači su mogli do izjednačenja. Velkoski je izveo slobodni udarac, ali Antolović brani. U 41. minuti pokušao je i Hebibović, međutim, lopta je na putu do gola izblokirana, te je završila u korneru.

Na početku drugog poluvremena istakao se naš golman, Matej Delač, koji je sjajno odbranio udarac Kokota u 51. minuti susreta. Deset minuta poslije, dobra prilika za Sarajevo. Radovac je odlično pronašao Okića na desnoj strani, naš krilni napadač ulazi u šesnasterac i šutira, ali lopta odlazi pored gola domaćih. U 74. minuti, ponovo je Kokot bio u prilici. Njegov udarac sa vrha šesnaesterca otišao je daleko pored gola Bordo kluba.

Do kraja utakmice nije bilo prilika za postizanje golova, te su naši fudbaleri upisali poraz na 106. gradskom derbiju. U narednom kolu, Sarajevo će dočekati Velež.

FK Željezničar 1:0 FK Sarajevo

Stadion “Grbavica”, gledalaca: 8.500, sudija: Ognjen Valjić, žuti kartoni: Puzigaća, Delač, Tatomirović (Sarajevo), Hasanović, Mladenović (Željezničar), strijelci: Blagojević 24’ (Željezničar).

FK Željezničar: Antolović, Memija, Mladenović, Kosorić, Bogdanović, Hadžiahmetović, Blagojević (od 57. Sadiković), Beganović (od 89. Hasanović), Đelmić, Kokot, Thiago (od 90. Stokić).

FK Sarajevo: Delač, Hebibović (od 73. Amer Bekić), Puzigaća, Barbarić, Tatomirović, Radovac, Rustemović, Okić, Duljević, Velkoski, Benko.