Sarajevo i Željezničar remizirali na Koševu

Fudbaleri Sarajeva remizirali su sa Željezničarom u sklopu 28. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica, koja je na Olimpijski stadion „Asim Ferhatović-Hase“ dovela 26.000 gledalaca, završena je bez golova, rezultatom 0:0.

Prvo poluvrijeme pripalo je igračima u Bordo dresovima. Bilbija je već u 2. minuti isprobao svoj udarac. Naš veznjak, šutirao je sa distance, a lopta odlazi pored lijeve stative Antolovića. U 27. minuti, Benko je pokušao atraktivno, makazicama, međutim, golman gostiju odbranio je njegov udarac.

U finišu prvog poluvremena utakmice, viđeno je nekoliko prilika na obje strane. Benko je šutirao u 37. minuti sa lijeve strane, Antolović izbija u korner, a sa druge strane, Kokot je uzvratio, međutim, Delač je siguran. U nadoknadi vremena, Tatomirović je izblokirao udarac Sadikovića, dok je Benka, u posljednjem trenutku zaustavio Kosorić.

Drugo poluvrijeme utakmice, otvaraju bolje gosti. Hadžiahmetović je šutirao sa distance u 59. minuti, ali naš sjajni golman, Matej Delač odlično interveniše.

Posljednje minute na Koševu donijele su ofanzivnu igru Sarajeva, a preko Rustemovića i Benka, Sarajevo je moglo do gola, međutim, nije bilo rezultatske promjene.

U narednom kolu, naše Sarajevo gostovat će Vitezu. Utakmica je na rasporedu u subotu, 23. maja, sa početkom u 17 sati.

FK Sarajevo 0:0 FK Željezničar

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 26.000, sudija: Ognjen Valjić, žuti kartoni: Bilbija, Bekić (FK Sarajevo), Kosorić, Bajić (FK Željezničar).

FK Sarajevo: Delač, Barić, Kovačević, Stojčev (od 82. Alispahić), Bekić, Velkoski, Tatomirović, Benko, Cimirot, Puzigaća, Bilbija (od 67. Rustemović).

FK Željezničar: Antolović, Kvesić, Kosorić, Bajić (od 89. Turković), Đelmić (od 75. Nuspahić), Čolić, Hadžiahmetović, Sadiković D., Bogdanović, Hasanović (od 90. Sadiković), Kokot.