Partneri: FK Sarajevo razbilo Metalurg

image

Sjajnim nastupom na posljednjoj trening utakmici, fudbaleri Sarajeva zaključili su devetodnevne pripreme u Sloveniji. Bordo momci, rezultatom 4:0, savladali su ekipu Metalurga iz Zaporožja, ukrajinskog prvoligaša. Pogađali su Puzigaća, Okić, Stojčev i Velkoski.

Sarajevo je utakmicu započelo u sljedećem sastavu: Bandović, Barić, Tatomirović, Dupovac, Puzigaća, Cimirot, Radovac, Stojčev, Velkoski, Okić, Bilbija.

Prvu priliku imali su igrači Metalurga, kada na jednu odbijenu loptu napadač ukrajinske ekipe šutira pored gola. Do kraja susreta, terensku dominaciju imali su bordo momci.

Prvi pogodak na utakmici postignut je u 29. minuti. Puzigaća je dobro reagovao na dodavanje Velkoskog i pogodio mrežu gola protivnika.

Najljepši trenutak susreta desio se u 37. minuti. Ševko Okić je iskoristio grešku golmana Metalurga i lijepim udarcem postigao gol za povećanje vodstva.

U drugom poluvremenu utakmice postignuta su još dva pogotka. U 55. minuti, nakon dodavanja Okića, pogađa Stojčev, a u 79., na asistenciju Protića, i Velkoski, koji glavom postiže posljednji gol na utakmici.

Spomenimo i to da su u drugom dijelu priliku dobili i Duljević, Purić, Protić, Kostić, Muharemović, Handžić i Gavrić.

Visokom pobjedom protiv Metalurga, Sarajevo je zaključilo pripreme u Sloveniji, u Termama Čatež.

Rezultate sa pripremnih utakmica možete pogledati na sljedećem linku:Prijateljske utakmice

Do prve utakmice kvalifikacija za evropsku ligu, naši igrači odigrat će još jednu trening utakmicu. U subotu, 12. jula sa početkom u 21 sat, na “Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”, izabranici Dženana Uščuplića igrati će protiv kombinovane ekipe Cardiff City-a.