Partneri: Hladan tuš na Koševu: Haugesund kući pjevajući

FK-Sarajevo-1

Fudbaleri Sarajeva su u prvom susretu 2. pretkola Evropa lige na Koševu pretrpjeli poraz od norveškoh Haugesunda (1:0).

Bosanskohercegovački predstavnik je tokom svih 90 minuta bio mnogo bolji, no požrtvovani gosti, koji i nisu neki fudbalski znalci, su sjajno odoljevali napadima bordo momčadi, a iz jedine prilike su postigli pogodak.

Izabranici Dženana Uščuplića su furiozno krenuli i već u 5. minuti su preko Radovca zaprijetili gostima. Minut kasnije Stojčev ne uspjeva uposliti Okića, koji je bio i idealnoj situaciji. U 8. minuti Velkoski povratnom loptom upošljava Stojčeva, koji dobro šutira, ali lopta odlazi malo iznad gola.

Propuštene poluprilike nisu demoralisale bordo momke, koji fenomenalnim presingom brzo loptu vraćaju u svoj posjed, te prijete gostima. U 17. minuti još jedna prilika za domaće, Okić je šutirao sa 20 metara, no golman gostiju brani.

Do kraja poluvremena dvije dobre prilike je imao Bilbija, no napadač Sarajeva nije imao svoju noć, pa se na odmor otišlo s početnih 0:0.

Početkom drugog dijela pao je tempo igre domaće momčadi, a u 53. minuti Berberović je pokušao sa 25 metara, ali golman Haugesunda je večeras bio nesavladiv.

Sarajevo je nastavilo s dominacijom, no gosti su se sjajno branili, a njihov golman je do ludila dovodio Bilbiju i društvo. U 62. minuti nakon duplog pasa sa Velkoskim dobro šutira Bilbija, no zamalo je neprecizan. Šest minuta kasnije Okić je lukavo pokušao vrhom kopačke, ali Bratveit je ponovo na visini zadatka.

Dva minuta kasnije rezervista Duljević šutira sa 16 metara, no opet je golman Haugesunda na mjestu. I nakon ove prilike Sarajevo dominira, no gola nema, a u 85. minuti, po nepisanom fudbalskom pravilu, Haugesund dolazi do prednosti, a strijelac je Bamberg.

Dva minuta prije kraja susreta još jedna velika prilika za bordo momčad, no Okićev šut je dobro ukrotio najbolji pojedinac susreta, golman gostujuće momčadi.