Mali raj pobjednik novogodišnjeg turnira

novogodisnji turnir

Završen je 11. Memorijal “Midhat Ahić” 2014. Nakon utakmica polufinala svoje mjesto u finalu izborile su ekipe Mali Raj i Stari Grad Sarajevo. Prvi su ubjedljivo bili bolji od FK Sloboda Vratnica (5:0), dok je Stari Grad Sarajevo u jednoj neizvjesnoj utakmici savladao ekipu ELLTEH Caffe Harry sa 3:1. Nakon revijalne utakmice gdje su snage odmjerile škole fudbala Visport Visoko i Šampion Junior Sarajevo uslijedio je i najuzbudljiviji dio. Inače, utakmica za treće mjesto se nije igrala s obzirom da je ekipa Slobode odustala, pa je ELLTEH Caffe Harry bez borbe osvojio treće mjesto na turniru. Samo finale igrano je 2x po 20 minuta. U jednoj zaista tvrdoj utakmici nismo vidjeli mnogo golova, ali zato nije nedostajalo lijepih poteza koje je publika u dvorani znala nagraditi aplauzom. Nakon prvog poluvremena vidjeli smo po jedan gol u obje mreže, pa je rezultat na semaforu glasio 1:1. U drugom poluvremenu obje ekipe su igralo malo opreznije, ali je šansi bilo, no gola nismo vidjeli. Uslijedilo je izvođenje penala, gdje je malo više sreće imala ekipa Mali Raj koja je tako postala novi osvajač turnira Memorijal “Midhat Ahić”. U poluvremenu finala dodijeljene su nagrade najboljim pojedincima. Komisija u sastavu: Mirza Hajlovac, Nusret Smajović, Almin Alijagić, Slaven Mirković, Edin Muzaferija, Saša Lončar i Edin Begović, za najboljeg igrača turnira proglasili su Nermina Kahvedžića iz ekipa Mali Raj. Najbolji strijelac turnira je Edin Dudo (ELLTEH Caffe Harry), najbolji golman Sedin Šahman (Stari Grad Sarajevo). Nagrada Memorijal Midhat Ahić ove godine dodijeljene je Faruku Vili – Tafi (ELLTEH Caffe Harry).Drugoplasiranoj ekipi Stari Grad Sarajevo pehar za osvojeno drugo mjesto uručio je Dejan Šćepanović, vijećnik u OV Visoko. Pehar najboljoj ekipi ispred načelnice Općine Visoko uručila je Edina Ferizović.