NK Bosna 0:1 FK Rudar (autogol)

sampioni-jesen

Nogometaši Bosne su danas odigrali još jednu jaku kontrolnu utakmicu, a protivnik je bio federalni prvoligaš, Rudar iz Kaknja. Utakmica se igrala na terenu sa umjetnom travom i Bosna je u prvom poluvremenu bila bolji rival i stvorila je nekoliko dobrih prilika. U drugom dijelu je Rudar preuzeo inicijativu i poveo već u 47.minuti preko Bajre Spahića. Imali su Kakanjci još neke prilike, s tim da treba reći da je trener Bosne Karahmet, promjenio nekoliko igrača i Bosna je u drugom dijelu igrala sa slabijom postavom, dok je Rudar uveo bolje igrače. Na kraju je ostalo 0:1, ali bila je to dobra provjera za Bosnu protiv ekipe koja je ipak u poodmaklom dijelu priprema. Novi prijateljski meč Bosna će igrati u nedjelju protiv sarajevskog Napretka, takođe na terenu sa umjetnom travom.