Dramatičan finiš derbija u Visokom, ”nula” u Goraždu, lider remizirao

Odigrano je prvih pet mečeva 10. kola Prve lige FBiH nakon kojih više nema neporaženih ekipa.

Ovo kolo je obilježio derbi između Bosne Visoko i Rudara iz Kaknja. U dramatičnom finišu pred oko 2.000 gledaoca na stadionu Luke domaći su slavili sa 2:1.

Činilo se da će pobjednika odlučiti gol Kovača iz 37. minute, međutim u posljednjih deset minuta viđena su dva gola. Prvo je Rudar izjednačio u 82. minuti kada je pogodio Hajdarović, a tri minute kasnije za veliko slavlje domaćih mrežu je zatresao Papaz poslije intervencije Hinovića.

Travnik je na Piroti sa minimalnih 1:0 savladao Jedinstvo, dok je Zvijezda u još jednom kantonalnom derbiju sa sigurnih 2:0 savladala Radnički.

Lider na tabeli, ekipa Orašja je gostovala Čapljini i odigrala 1:1. Vodili su gosti nakon prvog poluvremena, ali je Rodin u nastavku pogodio za izjednačenje.

Jedini meč bez golova odigrali su Goražde i Velež iako je bilo prilika na obje strane.