Drama u Lukavici: Bordo tim stigao do bodova vrijednih titule

Danas su u Istočnom Sarajevo susret 25. kola BHT Premijer lige BiH odigrali Slavija i Sarajevo.

Konačan rezultat bio je 2:3 u korist Sarajeva u jako dramatičnom meču.

Ekipa Sarajeva je sjajno otvorila meč i već u četvrtoj minuti došla u vodstvo. Rustemović je uposlio Benku koji izlazi sam pred Lučića i pogađa za vodstvo Sarajeva. Čini se da se radilo o ofsajd poziciji ali se Valjić nije oglasio.

Nakon primljenog gola Slavija je preuzela terensku incijativu i u 12. minuti stigla do izjednačenja. Govedarica je izveo korner, Rovčanin glavom prebacio loptu na drugu stranu gdje se najbolje snalazi Hodžurda koji matira Delača za 1:1.

Novi pokušaj igrači Slavije su imali u 24. minuti. Danas najagilniji u redovima Salvije Damir Rovčanin je šutirao iz voleja a Delač krajnjim naporom odbio loptu u korner. Tri minute kasnije i Mahir Karić je bio u sjajnoj prilici, šutirao ali je Delač ponovo bio siguran.

U 30. minuti Slavija dolazi u vodstvo. Rovčanin se odlično oslobodio Berberovića koji ga ruši na nekih 25. metara od svog gola a Valjić je svirao prekršaj. Loptu je namjesti Duško Radosavljević i desnom nogom pogodio gornji lijevi ugao Delačevog gola te postigao zaista prelijep gol za vodstvo domaćih od 2:1.

Četiri minute kasnije gosti su imali dobru priliku preko Velkoskog ali je Lučić sjajno intervenisao. Do kraja prvog poluvremena ponovo je Rovčanin ugrozio Delača. Napadač Slavije je sa nekih 20-tak metara šutirao, lopta je išla pod prečku ali je Delač krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja iako je Sarajevo zaigralo nešto agresivnije. Ipak u 61. minuti Bordo momci dolaze do izjednačenja. Nakon ubačaja Puzigaće, Stojčev je odigrao jednu loptu do Velkoskog koji matira Lučića za izjednačenje rezultata.

Četiri minute kasnije Salković petom odigrava za Zebu koji šutira preko gola.

U 66. minuti došlo je do sukoba navijača na tribinama pa je sudija Ognjen Valjić prekinuo meč i povukao igrače u svlačionicu. Tokom prekida navijači domaćih su skandirali fašističke i uvredljive poruke upućene gostujućim igračima te su pokušali skinuti i zastavu Bosne i Hercegovine. Nakon prekida od dvadeset minuta susret je nastavljen.

U 102. minuti susreta Velkoski je iz skraćenog kornera pokušao pronaći Leona Benku na drugoj strani ali je napadač Bordo tima zamalo zakasnio.

U posljednjoj minuti regularnog dijela Bekić je zakasnio na jedan ubačaj Bojana Puzigaće, da bi u narednom napadu Damir Rovčanin ponovo sjajno šutirao nakon odličnog solo prodora ali je Delač odbio loptu u korener. Iz tog kornera Torbica je šutirao ravno u gol a Delač ponovo sjajnom intervencijom odbio loptu u novi korner.

U posljednjoj minuti meča Radovac je proigrao Miloša Stojčeva koji postiže gol za pobjedu Sarajeva.

Slavija – Sarajevo 2:3

Stadion: SRC Istočno Sarajevo, Gledalaca: 2.000; Sudija: Ognjen Valjić (Banja Luka); Žuti kartoni: Salković, Popović, Hodžurda, Lučić, Oglečevac (Slavija) / Kallasi, Radovac, Tatomirović (Sarajevo); Strijelci: Hodžurda 12’, Radosavljević 30’ (Slavija) / Benko 4’, Velkoski 61’, Stojčev  (Sarajevo)