Čelik pobjedom nad Slavijom na korak do ovjere opstanka

Nogometaši Čelika upisali su pobjedu u 24. kolu BH Telekom Premijer lige BiH nad ekipom Slavije kojom su došli na korak od opstanka u bosanskohercegovačkoj eliti. Konačni rezultat glasio je 2:0 u korist izabranika Elvedina Beganovića.

Čelik je dobro otvorio utakmicu, imali su početnu inicijativu koju nisu uspjeli krunisati golom, a prvo što je vrijedno pomena jesu varnice u terenu u 9. minuti između igrača obje ekipe, a žute kartone dobili su Dedić i Karić u redovima Čelika, te golman gostiju, Mladen Lučić. Mogli su gosti u 13. minuti do gola, nakon nespretne reakcije odbrane Čelika lopta je otišla u korner.

U 21. minuti prva ozbiljnija prilika za Čelik, Đidić je dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je Lučić siguran. Tri minuta kasnije Čelik dolazi do vodstva. Karić je fantastično proigrao Dedića koji loptu šalje u nebranjeni dio mreže za radost oko 300 gledalaca na Bilinom polju. Do kraja poluvremena na terenu se najviše isticao sudija Antoni Bandić koji je podijelio sedam žutih kartona do “velikog odmora”.

Drugo poluvrijeme Čelik otvara novim pogotkom. Akteri su isti kao i kod prvog gola, Karić proigrava Dedića, koji fantastičnim udarcem pogađa mrežu Slavije za 2:0. Imali su gosti priliku preko Simovića u 87. minuti preko Simovića čiji udarac krajnjim naporom brani Adilović. Do kraja utakmice vrijedi pomenuti crveni karton za Đidića u 90. minuti utakmice.

Čelik je prvom proljetnom pobjedom napravio veliki korak ka opstanku u ligi. Naredni meč nogometaši Čelika igraju u Banja Luci protiv Borca koji se grčevito bori za opstanak u najjačem rangu.