Bordo klub slavio. Četiri gola u mreži Mladosti

Fudbalski klub Sarajevo savladao je Mladost iz Velike Obarske na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” rezultatom 4:0. Strijelci u pobjedi Bordo kluba u utakmici 19. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine bili su Bilbija, Benko, Radovac i Stojčev.

Sarajevo bolje otvara utakmicu. U 6. minuti Okić je propustio sjajnu priliku nakon ubacivanja Puzigaće, a nedugo poslije, naša devetka se ponovo nalazi u prilici, ali golman gostiju, Budaković, brani njegov udarac.

Udarac Puzigaće u 22. minuti iz slobodnog udarca je izblokiran, a sedam minuta kasnije, ponovo je u prilici Okić. Međutim, i ovog puta, naš ofanzivac ne uspijeva postići gol.

U 33. minuti, Sarajevo je povelo. Bilbija je sjajno šutirao sa dvadesetak metara i doveo Sarajevo u prednost. Asistenciju je upisao Cimirot.

Drugo poluvrijeme utakmice otvara Okić. Njegov prodor u 48. minuti ipak zaustavlja golman Mladosti. Dvije minute poslije, nakon asistencije Benka, Radovac šutira sa distance pored gola.

Semafor Olimpijskog stadiona “Asim Ferhatović-Hase” pokazao je rezultat 2:0 u 55. minuti. Puzigaća je sjajno centrirao u šesnaesterac, a Benko sigurnom realizacijom postigao svoj treći gol u proljetnom dijelu sezone. Svega pet minuta poslije, novi gol u mreži gostiju. Bilbija je oštro ubacio sa lijeve strane, Budaković odbio, a Radovac natrčao na loptu i pogodio za 3:0.

Posljednji gol u mreži Mladosti kreirali su igrači koji su priliku dobili sa klupe. Purić je povukao loptu po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac, a Stojčev glavom pogodio nebranjeni dio mreže za konačnih 4:0.

U narednom kolu, Fudbalski klub Sarajevo gostuje Drini u Zvorniku.

FK Sarajevo 4:0 FK Mladost

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”; gledatelja: 3000; sudija: Edin Jakupović; žuti kartoni: Tatomirović, Barić (FK Sarajevo), Dabić, Cicmil (FK Mladost).

FK Sarajevo: Delač; Barić, Tatomirović, Mihojević, Puzigaća, Cimirot, Radovac (od 78. Purić), Rustemović, Bilbija (od 83. Stojčev), Okić (od 71. Duljević), Benko.

FK Mladost: Budaković, Hodžić (od 79. Arnautović), Cicmil, Marković, Ibrić (od 61. Trifković), Hadžibulić (od 79. Blagojević), Komarčević, Dabić, Mišan, Ćovin, Jevtić.