Analiza sportske.ba: Kovač i Hrvat u timu kola

Proteklo 3. kolo Prve nogometne lige FBiH donjelo je pe pobjeda domaćih ekipa (Bosna Visoko – Sloga SH 3:1, Zvijezda – Bosna Sema 2:1, Bratstvo-Velež 2:0, Rudar – Budućnost 2:0, GOŠK – Čapljina 2:0), jedan trijumf gostiju (Travnik-Goražde 1:2) i dva remija(Radnički – Orašje 0:0, Jedinstvo – Novi Travnik 1:1).

U ovom kolu postignuto je 18 golova, osam više nego u prošlom kolu, pokazano je 39 žutih te dva dva crvena.

U derbiju kola Bratstvo je zasluženo savladalo bivšeg premijerligaša mostarskog Veleža, dok su se za iznenađenje pobrinuli igrači Goražda koji su na Piroti pobijedili domaćeg Travnika.

Prvi gol u ovom kolu su postigli nogometaši Rudara iz Kaknja koji su golovima Vedina Kulovića savladali ekipu banovićku Budućnost.

U Visokom u duelu Bosne i Sloga iz Siminog Hana, domaći su zabilježili treću pobjedu i zadržali lidersku poziciju. Tek u drugom poluvremenu Visočani su preko Kovača postigli gol (47. minut), deset minuta kasnije rezultat je poravnao Vejzović. U finišu utakmice za samo dva minuta domaći su postigli dva gola, prvo je u 67. minuti pogodio Adina Ćiva, na asistenciju Ibrahima Hrvata da bi dvije minute poslije konačnih 3:1 postavio Amar Čabaravdić.

U derbiju kola u Gračanici mreže su mirovale u prvom poluvremenu. U drugom domaći su zaigrali agresivnije i u 65. minuti golom Elmira Kuduzovića, uz veliko slavlje domaćih igrača i njihovih navijača, Bratstvo je povelo u ovom veoma važnom susretu za obje ekipe rezultatom 1:0. U 75. minuti pokušaj Rođenih, ali je golman Divković na mjestu. U 78. minuti Jasmin Mujkić stavlja tačku na “i” u ovom susretu.

Jedini susret bez golova je odigran u Lukavci između domaćeg Radničkog i Orašja. Na posljednjoj utakmici u Gabeli je odigran susjedski derbi koji su dobili Gabeljani golovima Marka Mišića i Nedima Mekića.

Najbolji igrač ovog kola je napadač kakanjskog Rudara Vedin Kulović koji je sa dva gola srušio Budućnost.

Tim kola: Armin Kurbaša (Orašje), Ibrahim Hrvat (Bosna Visoko), Mahir Mehić (Novi Travnik), Emir Ferhatović (Goražde), Haris Šehić (Novi Travnik), Abid Mujagić (Zvijezda), Marko Mišić (GOŠK), Fahrudin Kovač (Bosna Visoko), Samir Čakar (Goražde), Elmir Kuduzović (Bratstvo), Vedin Kulović (Rudar).