FK Rudar Prijedor 1:1 FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva remizirali su na današnjoj ligaškoj utakmici u Prijedoru protiv domaćeg Rudara, odigravši 1:1. Gol za Sarajevo postigao je Leon Benko u 46. minuti.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo prilika na obje strane. Sarajevo je imalo prvi udarac ka okviru gola, kada je u 5. minuti Cezar na ubacivanje Simeunovića glavom šutirao, a Kozić odbranio. U narednim minutama, igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca, bez prilika na obje strane, a posljednjih deset minuta donijelo je nekoliko uzbuđenja. Prvo je Kantar u 32. minuti šutirao preko gola Pavlovića, a potom je jedan od igrača domaćeg kluba rukom zaustavio loptu u svom šesnaestercu, te je sudija Mujić pokazao na bijelu tačku. Loptu je u 40. minuti uzeo kapiten našeg tima, Haris Duljević, te šutirao prizemno u desni ugao gola Rudara, međutim, golman Kozić je odbranio njegov udarac. Odmah u narednom napadu, penal za Rudar. Kramar je rukom igrao, dobio žuti karton, a sa bijele tačke pogodio je Burazor.

Drugo poluvrijeme naš stručni štab započeo je dvostrukom izmjenom. Umjesto Radovca i Simeunovića u igru su ušli Harba i Benko. Već u prvom napadu u nastavku utakmice, Bordo klub je došao do gola. Rustemović je ubacio iz slobodnog udarca, Barbarić produžio, a Benko svojim trinaestim golom u sezoni uspijeva da poravna rezultat. Deset minuta poslije, Benko se mogao ponovo upisati u strijelce. Dugu loptu je poslao Amer Bekić, a naš napadač glavom šutira pored lijeve stative gola Rudara.

U 83. minuti ponovo je u prilici bio Benko. Na proigravanje Rustemovića, naš napadač dolazi do lopte, dobro šutira, ali lopta uz pomoć golmana Kozića završava na stativi. Do kraja utakmice nije bilo prilika na obje strane, te je susret u Prijedoru završen bez pobjednika. U narednom kolu Sarajevo dočekuje Slaviju, dok je u utorak, sa početkom u 18 sati na rasporedu uzvratna utakmica 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine.

FK Rudar 1:1 FK Sarajevo

Gradski stadion u Prijedoru, gledalaca: 500, sudija: Elvis Mujić (Banovići), žuti kartoni: Marić, Pejić (Rudar), Simeunović, Kramar, Kallasi (Sarajevo), strijelci: Burazor 41’ (Prijedor), Benko 46’ (Sarajevo).

FK Rudar: Kozić, Marić, Pekija, Jovičić, Erić, Pejić, Burazor, Kantar (od 75. min. Radonja), Jakupović (od 84. min. Kojić), Antonić (od 68. min. Rastoka), Kunić.

FK Sarajevo: Pavlović, Kallasi, Kramar, Kovačević, Barbarić, Radovac (od 45. min. Harba), Rustemović, Duljević, Simeunović (od 45. min. Benko), Ceza (od 63. min. Okić), Amer Bekić.