Nogometaši visočke Bosne savladali su kao gosti Čapljinu s 3:0 u susretu prvog kola Prve lige Federacije BiH. Odličnom igrom, posebno u drugom poluvremenu, tim iz Visokog je stigao do tri boda u ovom susretu.
Prvo poluvrijeme donijelo nekoliko šansi na obje strane, ali pogodaka nakon prvih 45 minuta nije bilo. Ipak, u nastavku Bosna stiže do pobjede. Poveli su pogotkom Adnana Hodžića u 50. minuti susreta, da bi preko Esmera Alimanovića riješiili pitanje pobjednika. Alimanović je pogodio za 2:0 u 63. minuti susreta.
Još jedna lopta je završila iza leđa domaćeg golmana Buntića. U 90. minuti Hodžić drugim golom postavlja konačnih 3:0. Ovom pobjedom je visočki tim najavio borbu za sami vrh tabele i plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.
Prva liga FBiH, 1. kolo:
Čapljina – Bosna 0:3 (Hodžić 50’, 90’, Alimanović 63’) Čapljina: Buntić, Jazvin, Raguž, Pervan, Bratić, Rako, Jakupović, Jurina, Vladavić, Odak, Raič
Bosna: Bekan ,  Tahiri , Mujkić , Tekešinović , Handžić  (43 min. Čulov ), Čabaravdić  (85 min Burović), Hodžić , Čiva , Kadić , Čomaga , Klarić (62 min Alimanović )
capljina - bosna 13capljina - bosna 12capljina - bosna 11capljina - bosna 10capljina - bosna 9capljina - bosna 7capljina - bosna 6capljina - bosna 5capljina - bosna 1capljina - bosna 2